Biurko do pracy na stojąco – wynalazek, który wyłonił się z prostoty
Dotychczasowe standardy ergonomii w biurze kierunkowały raczej w stronę biurek siedzących. Wszystkie parametry określane były dla postawy pracownika na krześle, oraz odległościach jego sylwetki od komputera lub blatu. Gdyby tak jednak przełamać schematy i wstać?
Impuls z czasów szkolnych
Wracając historią do czasów szkolnych, wiele osób może potwierdzić, że nauka jakoś dziwnie lepiej „wchodziła” podczas maszerowania po pokoju i powtarzaniu regułek. O ile kiedyś był to system na zaliczenie sprawdzianu, o tyle dziś może to być teoria do poprawy swojej efektywności zawodowej i pobudzania kreatywnego myślenia. Bodźcem ku temu natomiast może się okazać biurko do pracy na stojąco.
Dobry start, sukces na mecie
Biurko z regulacją wysokości jest dobrym startem do przełamywania konwencjonalnych standardów w codziennych obowiązkach biurowych. Biurko regulowane cechuje się tym, że można przy nim zarówno siedzieć, jak i stać. A kiedy raz się wstanie, nie będzie chciało się usiąść. Potwierdza to teoria czy też praktyka?
Proste biurko wynalazkiem przyszłości
Biurko do pracy na stojąco jest wynalazkiem, będącym odpowiedzią na potrzeby znudzonych, wypalonych zawodowo pracowników wielu branż. Teoria mówi bowiem, że gdy ciało jest w ruchu, umysł także nie pozostaje w miejscu. To z kolei wpływa na jakość kreatywnego myślenia i „dostawę” efektywnych pomysłów, którymi można zachwycić szefa i zespół, ale także podnieść własną samoocenę. Można zatem być szczęśliwym i realizować się zawodowo, odnosząc sukcesy.